בטח שמתם לב לשינויי הנראות בדפים העיסקיים של פייסבוק לאחרונה. לפני שנסקור את השינויים העיקרים, השינוי האחרון גרם לכם להתעצבן? אני רוצה להזכיר לכם, כי העדכון הזה הוא דוגמא טובה לחוסר השליטה המלא שלנו על הדף העיסקי, שמונע מהיעדיים השיווקיים של פייסבוק. השינוי הזה מזכיר לנו שדף עיסקי הוא לא נכס של העסק שלנו, להבדיל מאתר, אלא נכס של מארק צוקרברג. הדף העסקי שלכם נתון לחסדים של פייסבוק, שינויים מיבניים, תקלות טכניות, עונשים, דפים שנסגרים ועתיד שאיננו ידוע וברור לנו.

אז מה השתנה לנו? מה חדש בדף העיסקי?

הרעיון הוא שיהיה לכם קל יותר לנהל את הפעילות העסקית שלכם בדף, ובנוסף גם חידשו לנו את הרכיב על מעקב של דפים אחרים, קראו לקראת סוף הכתבה. כמו שבטח שמתם לב, הטאבים שכל-כך התאמצנו לעצב ולהתאים לדף העיסקי שלנו נעלמו מהדף הראשי, מעכשיו הם מופיעים תחת לשונית אחת ולא יקבלו את אותה החשיפה שהיינו רגילים אליה. כנראה שנצטרך להתחיל לתכנן את הדף לפי העיצוב החדש. וככה זה נראה: facebook page - new design הערה קטנה לפני שמתחילים, הכיוונים כפי שיוסברו כאן הם עבור דפי עסק המשתמשים בשפה האנגלית, למשתמשים בעברית, רוב הסיכויים שהעדכונים יהיו בצד הנגדי. מתחילים, בצד ימין של העמוד מופיעים הפוסטים האחרונים שהועלו לדף העסקי שלכם. facebook page - post area בצד השמאלי מופיע מידע חשוב אודות העסק: מפה, טלפון, שעות פעילות, קישור לאתר שלכם וכמו כן תמונות וסרטונים שהעלתם. facebook page - about

גישה קלה יותר לכלי ניהול מרכזיים

לא משנה היכן אתם בדף העיסקי שלכם, תוכלו לראות את המידע אודות הודעות ממומנות שרצות כרגע, מצב הלייקים, והודעות והתראות שעדיין לא נקראו. אתם יכולים ללחוץ על כל סעיף באזור This Week ולקבל מידע נוסף. כמו כן, פייסבוק הוסיפו אפשרויות ניווט חדשות לחלק העליון של העמוד, מה שמקל על גישה לפעילות, תובנות וההגדרות של הדף. facebook page - admin

צפייה בעמודים

אם עד היום לא הכרתם את הרכיב הזה, ולא ידעתם על קיומו, זה הזמן להכיר. יש לכם אפשרות לצפות בנתונים של עמודים אותם אתם בוחרים ולהשוות את הביצועים שלהם למול הדף העיסקי שלכם. האפשרות הזו תהיה פתוחה לכל מנהלי העמודים העיסקיים. כדי להגיע אליה לחצו על overview, הוסיפו דפים ע"י לחיצה על add pages. הנתונים שתוכלו לראות על הדפים שהוספתם: כמות לייקים, לייקים חדשים, מספר הפוסטים השבועי ומידת המעורבות בעמוד.   facebook page - like pages לכתבה המקורית לחצו כאן

אז מה אתם אומרים? איך ישפיעו עלינו השינויים?

זהירות! אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו ולהזכיר לכם, כי פייסבוק הוא אפיק נהדר להגדלת החשיפה, הגדלת רשימת תפוצה, השגת טראפיק איכותי לאתר, יצירת באזז ועוד. אבל הוא לא תחליף לאתר האינטרנט של החברה.

אני אמנה 3 סיבות עיקריות למה דף פייסבוק עיסקי אינו תחליף לאתר אינטרנט של חברה:

  1. הדף העסקי שלכם הוא לא שלכם, אלא של מארק צוקרברג – דף העסק נתון לחסדים של פייסבוק – שינויים, תקלות טכניות (פייסבוק פתאום לא מגיב ולא עובד), עונשים (דפים פשוט נסגרים) ועתיד שאיננו לחלוטין ברור.
  2. הלקוחות שלכם שנכנסים לפייסבוק, מגורים מתכנים רבים נוספים שקיימים להם במערכת, אישיים ומסחריים. הסיכוי שלנו לנצח את כולם נמוך מאוד.
  3. גולשים מחפשים בגוגל ביטויים של שירותים ומוצרים שהם רוצים לצרוך, קידום או פרסום אפקטיבי במודעות גוגל יגדיל את יחס ההמרה שלנו לפעולה.

הפתרון: לא להישען על פייסבוק כפלטפורמה יחידה לשיווק העסק שלכם אבל כן לנצל את היתרונות של הרשת החברתית הגדולה בעולם. נצלו את פייסבוק להגדלת כמות הלידים או הנרשמים לרשימת התפוצה שלכם. נצלו את הפוסטים שלכם לקישור לסרטונים שלכם ביוטיוב ולאתר שלכם. נצלו את הכוח הויראלי של חבר מביא חבר על ידי כך שאנשים יגיבו והחברים שלהם יחשפו לדף באופן טבעי או על ידי תחרויות חוקיות של "חבר מביא חבר". אם הפוסט עזר לכם, מוזמנים להפיץ וגם להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים נוספים.